Hava kompresörüyle şaka yapmayın!

Geçtiğimiz günlerde üzücü bir haber okumuşuk. Bu haberi sizlerle paylaşmak istedik. İş sahaları hiç bir türlü şakayı kaldırmaz. Bunu gerek devletimizin belirlediği kurallarla gerekse dikkatli olmamızı sağlayacak araç ve hırdavat ile önlemlerimizi alırız. Ne yazık ki bazı arkadaşlar şaka yapiyim derken bunun dozunu kaçırarak işi eşek şakasına çevirmiş.

İşte kompresör şaka haberi

KOCAELİ / İZMİT’in Körfez İlçesi’nde bulunan bir iş yerinde tanklarda taşlama işlemi ile temizlik işi yapan iki arkadaş, hava kompresörüyle şakalaşması sonucu hastanelik etti. Kendilerine üstlerindeki tozları hava kompresörü tabancasıyla temizleyen çalışanlardan 38 yaşındaki Ümmet G. şaka yaptığı iş tulumu bir anda düşen mesai arkadaşı 37 yaşında olan Bünyamin Ç.’nin makat bölgesine havalı kompresör tabancasıyla tuttarken ameliyata alınmasına neden oldu.

Körfez İlçesi, Hacı Osman Mahallesinde bölgedeki sanayi üretici kuruluşlarının petrol ve benzeri depolama tankları vasıtasıyla; taşlama yönetime ile temizlik yapan firma işçisi Bünyamin Ç. ve mesai arkadaşı Ümmet G., mesai bitimi havalı kompresör tabancasıyla üzerlerini temizliyordu. Her günün akşamı olduğu gibi soyunma kabinlerine basınçlı hava veren kompresör tabancasıyla kendilerine tutarak tozları temizleyen iki mesai arkadaşı birbirleriyle şakalaşmaya başladı. Hava kompresör tabancasını elinde tutan Bünyamin Ç., mesia arkadaşı Ümmet G.’nin üzerini temizledi. Daha sonra Ümmet G., Bünyamin Ç. ‘nin iş kıyafetlerini temizlerken hava kompresörü musluğunu sonuna kadar açarak ona şaka yapmak istedi. Bünyamin Ç.’nin giydiği iş kıyafeti düşerken, şakayı bir an eşek şakasına çevirecek bir hareket yaptı. Havalı kompresör tabancasını makatından soktu. Bünyamin Ç.’nin karnı iç organlarının bazıları birden bire havayla doldu.

Mesai arkadaşıyla şakalaşırken ölümle burun buruna getiren Ümmet G. acilen tüm çalışanlardan yardım istemeye başladı. Miğdesi ve bağırsakları havayla dolan Bünyamin Ç. firmaya getirilen Derince Devlet Hastanesi’nin ambulansıyla acile kaldırıldı. Ameliyata alınan Bünyamin Ç. yoğun bakımdadır. Polis tarafından gözaltına alınan Ümmet G. ‘nin soruşturması sürüyor.